19 mei 2025 / Agenda
22 mei – Kom op straat tegen besparingen op internationale solidariteit
Het ISVI steunt de volgende oproep vanuit de sector:
De wereld staat in brand. In Congo woedt een verwoestende oorlog. In Gaza zoeken families hun geliefden onder het puin. In Syrië en Libanon groeit de humanitaire crisis. Juist nu wil de federale regering 25% schrappen uit het budget voor ontwikkelingssamenwerking én de fiscale aftrek voor giften verlagen.
Dit betekent minder voedsel, minder medicijnen, minder steun aan mensen in nood. Dit betekent méér onveiligheid, méér instabiliteit. Dit betekent mensenlevens op het spel zetten. En dit kunnen we niet laten gebeuren. Want echte veiligheid vraagt méér dan wapens. Diplomatie, mensenrechten en hulp aan kwetsbare bevolkingen zijn minstens even cruciaal.
Stap samen met 11.11.11 in de nationale betoging op donderdag 22 mei! Laat zien dat België wél kan kiezen voor solidariteit, dat we niemand achterlaten. Samen tonen we dat internationale samenwerking geen luxe is, maar een noodzaak.
PRAKTISCH
We spreken om 10u15 af op de Koning Albert II-laan aan het kruispunt met de Georges Matheusstraat.